Nový Zéland - studijní pobyt

Na přelomu února a března 2015 se vydala jazyková škola SCHÄFER SCHOOL ve spolupráci s Lingua Connect na studijní jazykový pobyt na Nový Zéland. V doprovodu sester Schäferových se cesty na jižní polokouli zúčastnily děti a jeden dospělý student z Frýdku-Místku, jeho okolí a Prahy.

Po více jak třicetihodinovém cestování si studenty vyzvedly novozélandské rodiny, u kterých strávili tři týdny, mohli tak na vlastní kůži zažít „kivi“ život. Absolvovali třítýdenní studium angličtiny v New Zealand Language Centres v největším městě Nového Zélandu – Aucklandu. Ve škole se naučili spoustu nového a užitečného. Nejlepší školou jim však byl sám život na NZ, museli se anglicky domluvit s rodinou, řidiči v autobuse, učiteli, no prostě se všemi. Navázali nová kamarádství se spolužáky, kteří byli ze všech koutů světa.

Během volných chvil po škole a o víkendu jsme měli možnost cestovat po severním ostrově Nového Zélandu. Navštívili jsme spoustu nádherných míst. Nejvíce se asi dětem „vryla“ do paměti návštěva vesničky Pána prstenů – Hobbiton. Dětem se studijní pobyt moc líbil, proto již nyní přijímáme přihlášky na příští rok.